Vinařství Milan Kosík

Rodinné Vinařství Milan Kosík vychází z dlouholeté vinařské tradice. Základem růstu a zdokonalování se, se stala postupná výsadba mladých vinic. Vinařství je založeno na malém zatížení keřů, šetrném přístupu k přírodě a maximálním omezení chemických prostředků. Základní předpoklad výroby vín a jejich pěstování přátelskou cestou vůči životnímu prostředí s důrazem na minimalizaci syntetických hnojiv a pesticidů je docílení vysoké kvality hroznů.

Obhospodařujeme téměř 9 hektarů vlastních vinic v katastrálním území známé vinařské obce Perná. Pěstujeme především odrůdy, u kterých je předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů s dosažením vyššího obsahu cukernatosti.

Výroba vína

je založena na moderní technologii, jemném a rychlém zpracování zdravých hroznů, šetrným zásahem a minimálním přístupem vzduchu, odkalováním a zakvášením čistou kulturou kvasinek.

Vinařství Milan Kosík vyrábí kvalitní jakostní i přívlastková vína. Veltlínské zelené,ledové 2004 získalo Zlatou medaili na Výstavě vín - šampionů v Mikulově 2007.

Přijďte ochutnat

    Ryzlink vlašský, Výběr z cibéb 2008 získal Zlatou medaili na Výstavě vín - šampionů v Mikulově 2009
  • Cabernet sauvignon, Ledové víno 2008 získalo titul Vítěz speciálních vín na výstavě vín v Perné 2009
  • André,Ledové víno 2009 získalo titul Vítěz speciálních vín na výstavě vín v Perné 2010.